У сучасній ливарній галузі широко поширений No Bake фуран-процес, який є передовою двохкомпонентною системою, що використовується при виробництві форм для лиття та стержнів. Ця XTC-технологія дозволяє знизити витрати підприємства, так як зменшується обсяг застосовування формувальних сумішей в 3-4 рази за рахунок того, що 90-95% їх основи становить регенерат. Дана система передбачає використання таких компонентів, як фуранова смола (різниться за змістом фурфурілового спирту від 45 до 95% і азоту – від 0 до 8%), піщаний наповнювач і каталізатор (розчини органічних сульфокислот).

Фуранові сполучні для ливарного виробництва найбільш перспективні в порівнянні з іншими типами компонентів цього призначення. Вони характеризуються високою реакційною здатністю. Стержні на їх основі мають гарні характеристики міцності, точно відтворюють форму оснащення і легко вибиваються з виливків, а останні мають чисту гладку поверхню.

Основні переваги

Особливість технології полягає в тому, що процес затвердіння форм здійснюється шляхом протікання хімічної взаємодії смоли і каталізатора. Він є екзотермічним, так як проходить з виділенням великої кількості теплоти.

Застосування фуран-процесу забезпечує високу продуктивність при виготовленні ливарних форм і стержнів та відносно невисокі витрати сполучних (від 0,8%). Підприємству немає необхідності застосувати примусову термічну сушку форм, за рахунок чого зменшується витрачання енергоресурсів, праці і, відповідно, собівартість продукції.

Додаткові переваги системи:

  • можливість регенерації бувшої у використанні формувальної суміші до 90-95%; висока чистота поверхні кінцевого лиття. Виливки при такому методі виготовлення виходять без дефектів (без утворення ужимин, ситовидної пористості та ін.), за рахунок чого зменшується кількість і складність фінішних операцій. Щоб забезпечити більш легке вилучення стержнів з ливарного оснащення, рекомендується застосовувати розділяючі покриття, а щоб знизити відсоток браку – антипригарні речовини;
  • відповідність екологічним нормам. Знижений вміст формальдегіду в фурановій смолі підвищує екологічну безпеку виробництва і забезпечує поліпшення умов праці.

Інтенсивність застигання формувальної суміші регулюється за допомогою зміни кількості і типу каталізатора. Витрата останнього становить 30-50% від витрат XTC-смоли. На інтенсивність застигання формувальної суміші також впливає температура піску. Її підвищення прискорює затвердіння і навпаки. Витрати каталізатора можна коригувати при температурних змінах.

В якості вогнетривкого наповнювача в системі застосовуються різні піски:

  • цирконієві;
  • кварцеві;
  • хромовмісні.

Саме від технологічних параметрів піску (розміру фракції, геометрії зерен, рівня вологості) залежить витрата сполучних компонентів і швидкість затвердіння формувальної суміші. Дрібний розмір часток, грубість зерен, присутність високого відсотка пилу і гнилі збільшують витрати XTC-смоли. Вологість піску допускається в межах 0,5%.

Для виготовлення модельно-ливарного оснащення застосовується метал (сталь, алюміній), полімерні матеріали або дерево.

Європейскі матеріали для фуран-процесу

Сьогодні українські заводи і комбінати все більше впроваджують у виробництво інноваційні технології і віддають перевагу якості над дешевизною, тому нішу преміальних сполучних впевнено зайняли ливарні матеріали від компанії Eurotek Foundry Products ltd (Великобританія). Її продукція відповідає вимогам європейських стандартів і нормам екологічного менеджменту. Це підтверджується сертифікатами відповідності.

Компанія «Укрфаворит» – офіційний дистриб’ютор матеріалів для лиття Eurotek Foundry Products ltd. Асортимент виробника відрізняється широким вибором сполучних. В активі компанії – 12 років успішного досвіду в ливарній галузі, надійні партнери і більше 100 вдячних клієнтів. За цей час фахівці провели 1500 випробувань на 500 заводах.

Компанія «Укрфаворит» пропонує придбати:

  • фуранову смолу PERMASET 839, 870;
  • затверджувач PERMACAT 123, 127, 128, 132.

Ціна на матеріали для лиття безпосередньо залежить від виробничих обсягів підприємства. Чим більша партія, тим вигіднішою може бути вартість.

Компанія «Укрфаворит» гарантує своїм клієнтам цілодобову консультаційну підтримку, своєчасну доставку замовлення, лояльні умови співпраці (можлива відстрочка платежу) і допомогу у вирішенні проблем з технологією, обладнанням, навчанням кадрів. Звертайтеся!

Асортимент

СМОЛА

КАТАЛІЗАТОР

Зробити запит