У сучасному ефективному ливарному виробництві дуже важливу роль відіграють протипригарні покриття. Це обумовлено тим, що при виготовленні виливків обрубка пригару досягає тридцяти відсотків загальної трудомісткості виготовлення виливків. До того ж операції з очищення виливків супроводжуються появою великої кількості металевого пилу, що негативно позначається на здоров’ї працівників, а автоматизувати даний процес дуже складно і не завжди можливо.

Покриття для ливарного виробництва

Одним з найбільш простих методів вирішення питання видалення пригару є використання спеціальних протипригарних покриттів для форм і стрижнів. Ця речовина, шари якого наносяться на поверхню ливарних форм для створення поверхні виливків необхідних властивостей.

До таких речовин висуваються особливі вимоги. Вони повинні витримувати високі температури, мати високий ступінь збереження незмінного в часі розподілу часток, високі показники криючої здатності і міцності зчеплення з поверхнею. В даний час ливарне антипригарне покриття виготовляється з таких компонентів:

  • жаростійкої основи;
  • сполучного компонента;
  • стабілізуючого компонента.

Перший компонент є важливою складовою покриття. Саме наповнювач визначає його ефективність. При виборі наповнювача необхідно враховувати матеріал виливків і їх геометричні параметри. До основних властивостей, які характеризують наповнювач, відносяться:

  • жаростійкість;
  • температура плавлення;
  • коефіцієнт температурного розширення;
  • зерновий склад;
  • твердість.

Окрім цього, використовувані речовини повинні бути хімічно нейтральними у відношенні до використовуваного для лиття металу.

При виборі розчинника обов’язково потрібно враховувати властивості сполучного компонента, умов затвердіння і методу нанесення покриття. Важливим моментом є однаковий розподіл на поверхні твердих часток використовуваного покриття, для чого застосовується стабілізатор.

Протипригарні покриття від ТОВ «УКРФАВОРІТ»

Компанія «Укрфаворіт» займається поставками протипригарних покриттів для форм і стрижнів, а купити якісні матеріали можна просто відвідавши офіційний сайт і зв’язавшись з менеджерами. Співробітники технічного відділу не тільки розкажуть про різновиди запропонованих матеріалів, але і допоможуть вибрати найбільш оптимальний варіант для ваших цілей. При цьому пропонуються оптимальні ціни на матеріали для ливарного виробництва і індивідуальний підхід до роботи з кожним клієнтом.