Альфа-сет – фенольна No Bake система із застосуванням складноефірного затверджувача. Використання смоли холодного застигання для XTC-процесу забезпечує ефективну, з економічної точки зору, технологію створення форм для лиття та стержнів. Плюс до того, за допомогою цього методу можна виготовляти продукцію еталонної якості.

Ключові переваги технології

Двокомпонентна система сполучних Alpha-Set використовується для задоволення специфічних потреб ливарних цехів в поліпшенні робочих показників продукції (підвищення якості виливків), особливо тих, де застосовується регенерований пісок.

Ключові переваги технології:

  • мінімальне виділення запаху при змішуванні матеріалів, низька хімічна токсичність і відсутність газових викидів. Внаслідок цього підвищується екологічна безпека виробництва і поліпшуються умови праці;
  • можливість застосування практично всіх видів піску, включаючи хромовмісний і олівіновий;
  • перспектива швидкого / повільного застигання формувальної суміші (час її живучості – від 1 хвилини до 3 годин);
  • висока здатність до регенерації (здійснюється механічним або термічним способом) суміші, яка була у використанні. Технологія XTC Альфа-сет дозволяє знизити витрати підприємства, внаслідок чого зменшується обсяг застосовуваних матеріалів в 3-4 рази тому, що 70-80% їх основи становить регенерат;
  • рівномірне застигання суміші по всьому об’єму, легке вибивання форм, можливість очищення модельно-ливарного оснащення водою;
  • виготовлення форм найрізноманітніших розмірів без використання термосушки, внаслідок чого знижується витрата енергоресурсів, трудовитрат і, відповідно, собівартість продукції.

Смола для Альфа-сет-процесу не містить в своєму складі фосфорних і сірчаних сполук. Застосування цього матеріалу дозволяє отримувати продукцію еталонної якості. Виливки не мають дефектів (утворення ужимин, ситовидної пористості, просічки), за рахунок чого знижуються витрати на фінішні операції.

Технологічні параметри

Інтенсивність застигання формувальної суміші регулюється при допомозі зміни кількості і типу каталізатора. На швидкість її застигання впливає і температура піску. Підвищення показника t прискорює затвердіння і навпаки. Витрати каталізатора можна коригувати при змінах температури.

В якості основи в системі застосовуються практично всі види пісків. Саме від технологічних параметрів останніх (розміру фракції, геометрії зерен, рівня вологості) залежать витрати сполучних і швидкість затвердіння формувальної суміші. Дрібний розмір часток, грубість зерен, присутність високого відсотка пилу і гнилі збільшують витрати XTC-смоли.

Для виготовлення модельно-ливарного оснащення застосовується метал (чавун, алюміній), полімерні матеріали (поліуретани, епоксидні суміші) або дерево.

Щоб забезпечити більш легке вилучення стержнів з ливарного оснащення, рекомендується застосовувати розділяючі покриття, а для зниження відсотку браку – антипригарні покриття.

Європейскі матеріали для лиття – якість перевірена часом

ТОВ «Укрфаворит» пропонує купити сполучні матеріали для Alpha-Set процесу XTC виробництва Eurotek Foundry Products ltd (Великобританія):

  • лужні смоли PERMABIND 440, 446;
  • складноефірні отверджувачі PERMABIND +6, +8, +9, 103.

Асортимент виробника відрізняється широким вибором сполучних речовин. Каталог включає сертифіковані матеріали для ливарного виробництва. Пряма співпраця з європейським виробником дозволяє ТОВ «Укрфаворит» гарантувати високу якість продукції, що поставляється. Ціна на матеріали для лиття залежить від виробничих обсягів підприємства. Чим більша партія, тим вигіднішою може бути вартість.

В активі компанії «Укрфаворит» – 12 років успішного досвіду в ливарноій галузі, надійні партнери і більше 100 вдячних клієнтів. Протягом цього часу фахівці провели 1 500 випробувань на 500 заводах, виконали більше 460 відряджень техвідділу на підприємства України, успішно запустили обладнання на 9 ливарних заводах, перевели 40 підприємств з одного процесу на інший, допомогли впровадити у виробництво виливків 180 видів матеріалів.

ТОВ «Укрфаворит» гарантує кожному клієнту індивідуальний підхід в розв’язанні його питання, цілодобову консультаційну підтримку, своєчасну доставку замовлення, лояльні умови співпраці (можлива відстрочка платежу). Сполучні матеріали поставляються з сертифікатом відповідності. Звертайтеся!