Технологія лиття чавуну в ХТС

От раздел
1196

Чавун є одним з найбільш поширених металів, що широко використовується в машинобудуванні та інших галузях виробництва. До якості виливків висувають високі вимоги, тому технології створення литих деталей постійно удосконалюються. Найбільш широко на сьогоднішній день поширене лиття чавуну в хтс. Дана технологія дозволяє створювати виливки високої якості, при цьому витрати на виробництво еквівалентні з більш простими методами.

Особливості та переваги методу Технологія лиття чавуну передбачає виготовлення ливарних стержнів і форм з розсипчастих самозастигаючих сумішей. Частіше за все, вони містять в собі речовини на основі піску, спеціальних смол і закріплювача. За рахунок того, що для лиття використовуються глинисто-піщані форми, суттєво підвищується екологічна безпека виробництва, покращуються умови праці.

Виготовлення оснащення з хтс має такі переваги:

  • при створенні ливарних форм і стержнів використовуються однакові компоненти;
  • для формувальної суспензії і передачі її в опоки застосовується лише одна установка – змішувач
  • знижується кількість пригару, підвищуючи точність форм;
  • використання даного методу суттєво зменшує кількість дефектів, таких як раковини, каверни та інші, що пов’язані з руйнуванням оснастки;

Також слід відмітити, що скорочується кількість фінішних операцій, витрати металу за рахунок більш точних розмірів виливків.

Особливості формування при лиття чавуну ХТС

На відміну від стандартних піщано-глинистих сумішей, робота з холодно-твердіючими сумішами вимагає високої швидкості. Це зумовлено тим, що до їх складу входять рідкі смоли, які дуже швидко застигають при додаванні каталізаторів. На відміну від лиття в землю, коли застосовується трамбування суміші, суспензія з хтс просто заливається в опоку, де і твердне протягом двадцяти хвилин при кімнатній температурі.

Порівняно з другими технологіями лиття чорного металу в форми, застосування цих сумішей помітно покращує якість поверхні у виливків. Для виготовлення оснастки використовують МДФ, метал і інші міцні матеріали. Важливою перевагою технології є зменшення розміру форм, за рахунок чого вартість виливків сягає тієї ж величини, що і при литті в піщані, незважаючи на більш високі ціни за кілограм хтс.

Переваги лиття в холодно-твердіючі суміші

Застосування хтс дозволяє в значній мірі спростити технологічний процес. При цьому не виникає серйозних труднощів при створенні виробів зі складною геометрією і високою чистотою поверхні. Якість одержуваної продукції дозволяє максимально скоротити чисельність операцій механічної обробки, через це, собівартість даної технології відповідає заливці в землю.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a comment