Застосування формувальних сумішей для алюмінію в виробництві

От раздел
1045

До формувальних сумішей для лиття алюмінію ви двигаються декілька вимог. Серед них важливими є жаростійкість і механічна міцність. Найбільшої уваги до правильності складу формувальної маси потребує виготовлення великих виливків. Щоб збільшити рівень стійкості до температурних і хімічних впливів, заготовки піддаються сушінню. Ця операція збільшує тривалість технологічного процесу, через що найбільшого поширення набули швидко твердіючі суміші.

Найбільш поширені формули

Технологічний процес широко використовує формувальний матеріал на основі рідкого скла. Дані форми добре переносять високі температури і застосовуються при виготовленні великих виливків.

Хромомагнезитові суміші з основою з рідкого скла мають дещо меншу податливість, ніж аналогічні суміші з основою з технічного лінгосульфанату. Недоліком такого продукту є низька ступінь газопроникності, через що товщина облицювального шару не може перевищувати 15 міліметрів. Під час приготування формувальної суміші для лиття алюмінію використовується перероблена хромомагнезітна цегла, в якій міститься Сr2O3 в межах 15-20% і не менше 42% оксиду магнію.

Не менш популярні склади на основі хромистого залізняку. У складі такої суміші повинно міститися не більше 40% дрібнофракційного матеріалу, а щоб збільшити міцність форми в деяких випадках додають до 3% технічного лінгосульфанату.

Дуже рідко склад містить цирконовий пісок. Застосування таких матеріалів дозволяє одержувати виливки з високими показниками чистоти поверхні. Однак через високу вартість матеріалів їх використання рентабельне тільки у виняткових випадках.

Дуже широко застосовується піщано-глиниста суміш на основі рідкого скла. Використання таких матеріалів істотно знижує тривалість технологічного процесу, збільшує продуктивність і якість виробів. Однак існують труднощі з використанням регенерату.

Технологія виготовлення виливків з алюмінію при хтс литті передбачає забезпечення високої чистоти поверхні. Вимоги до вогнетривкості дещо занижені, в порівнянні з литтям із чорних металів. Часто до складу входить дрібнодисперсний пісок. Також маса може містити невелику частку відпрацьованих елементів. Для захисту від пригару застосовується мазут та інші подібні матеріали, або спеціалізовані покриття.

Особливості алюмінієвого лиття

При контролі якості виливків необхідно приділяти особливу увагу стабілізації складу формувальної маси, так як вона безпосередньо впливає на якість виробів і, як наслідок, кількість браку. Приготування формувальних сумішей для лиття алюмінію відбувається на спеціальному ливарному обладнанні. Наприклад, змішувачі піску дозволяють істотно підвищити продуктивність технологічного процесу, не збільшуючи собівартості.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a comment