ЗАБАСТОВКА ПОЛЬСЬКИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ: НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ?

От раздел
11
ЗАБАСТОВКА ПОЛЬСЬКИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ: НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ?

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали страйк на українсько-польському кордоні. Вони заблокували рух вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».

Причиною страйку стала вимога польських перевізників щодо відміни транспортного безвізу для українського транспорту. Таким чином вони прагнуть знизити рівень конкуренції, адже Євросоюз скасував необхідність отримання дозволів для українських перевізників після повно-масштабного вторгнення.

Страйк завдав значних збитків польській та українській економікам. У трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні утворилися черги з вантажівок, які очікували на пропуск. У деяких випадках черги досягли 100 кілометрів.

Страйк також негативно позначився на торгівлі між Україною та Польщею. Деякі підприємства були змушені призупинити свою роботу через брак сировини або готової продукції.

На виїзд із Польщі до України очікують понад 2500 вантажівок, і з кожним днем їх кількість лише зростає. Пропускають лише гуманітарний та пасажирський транспорт. Черги на інших пунктах на сьогодні складають 8-11 днів, і якщо ситуація не вирішиться, то цей час може збільшитися до 2-3 тижнів!

Мал. №1. Обстановка на українсько-польському кордоні у цифрах

Українська сторона щоденно працює над цим питанням і проводить переговори з представниками Польщі, але сторони так і не досягли домовленостей.

Польська влада намагається знайти компромісне рішення, яке задовольнило б вимоги перевізників. Однак, поки що жодних конкретних пропозицій не було озвучено.

За прогнозами, страйк триватиме до кінця року, що призведе до серйозних наслідків для економіки обох країн.

Слідкувати за ситуацією на кордоні у реальному часі можна за посиланням

Враховуючи дану ситуацію, чекаємо від вас інформацію про необхідні обсяги матеріалів для виробництва на грудень 2023 р. – січень 2024 р. Також рекомендуємо вам зробити попереднє замовлення вже зараз, щоб новий 2024 рік почався для вашого виробництва у повній готовності до роботи.

Команда «Укрфаворіт» вже розглядає різні варіанти логістики, щоб наші клієнти отримали продукцію вчасно!

Актуальні новини зі світу металургії та бізнесу у наших соцмережах! Підписуйтесь та будьте в курсі!

Instagram – https://www.instagram.com/ukrfavorit/?hl=ru

Facebook – https://www.facebook.com/Ukrfavorit

Linkedin – https://www.linkedin.com/company/ukrfavorit-ltd/?viewAsMember=true

Youtube – https://www.youtube.com/@UkrfavoritLTD

54321
(2 votes. Average 5 of 5)