Використання формувальної суміші для бронзи у виробництві

От раздел
1077

Як і при виробництві виливків зі сталі або алюмінію, до формувальних сумішей для лиття бронзи встановлено вимоги щодо стійкості до високих температур і міцності. Особливо важливо їх враховувати при виготовленні великих виливків. Тому для підвищення стійкості до термохімічних впливів форми просушують, що також збільшує і їх механічну міцність. Однак дана операція істотно збільшує тривалість технологічного циклу, через що все частіше застосовуються швидко-тведіючі суміші.

Типові склади формувальної суміші для лиття бронзи

При виготовленні виливків з бронзи широке застосування отримали матеріали на основі рідкого скла. Форми з таких сумішей застосовуються як для дрібних, так і для великих виробів і здатні витримувати значні температури.

Ще застосовуються комбінації на основі технічного лінгосульфанату. Незважаючи на їх велике поширення, все частіше використовуються хромомагнезитові маси. Формула цього матеріалу базується на використанні рідкого скла, що обумовлено трохи меншою податливістю. До складу хромомагнезитових мас входить попередньо перероблена хромомагнезитова цегла. Проте вони мають суттєвий недолік – низький показник газопроникності, що позначається на товщині облицювального шару.

Нерідко до складу формувальної суміші для лиття бронзи може входити хромовий залізняк. Вони містять до сорока відсотків дрібної фракції, а для збільшення міцності допускається додавання не більше трьох відсотків лінгосульфанату.

Піщано-глинисті суміші з основою з рідкого скла також широко застосовуються в бронзовому литті. Їх застосування дозволяє значно знизити тривалість технологічного процесу, підвищує продуктивність і зменшує кількість браку. Проте в цьому випадку ускладнюється використання регенерованих матеріалів .

У разі виняткової потреби застосовуються цирконові суміші. Як і у випадку з алюмінієвим литтям, вони дозволяють одержувати виливки високої якості, але через виску ціну на матеріалі не знайшли широкого застосування.

Проте, при виготовленні виробів з кольорових металів необхідно дотримуватися високих показників чистоти поверхні. З цією метою застосовується суміш на основі дрібнодисперсного піску. Він може містити і невеликий відсоток регенерованих матеріалів. Крім цього застосовуються спеціальні антипригарні покриття або матеріали на основі мазуту чи його аналогів.

Вплив формувальної суміші на якість виробів

Для того, щоб зробити виливки відповідно до вимог, необхідно постійно контролювати склад маси. Це здійснюється шляхом проведення лабораторних досліджень та внесення необхідних коректив в формулу суміші. Стабілізація складу зменшує кількість браку і підтримує якість продукції на необхідному рівні.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a comment