СПЕЦІАЛІСТИ УКРФАВОРІТ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ НА ЛИВАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРЕЧЧИНИ

От раздел
456
СПЕЦІАЛІСТИ УКРФАВОРІТ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ НА ЛИВАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРЕЧЧИНИ

На протязі всього періоду діяльності Укрфаворіт, співробітники компанії регулярно підвищували кваліфікацію у різних країнах світу: Німеччина, Туреччина, Данія, Великобританія, Росія, Чехія, Польща, Казахстан.

Початок 2022 року також не став виключенням. У січні відбувся візит начальника технічного відділу ТОВ Укрфаворіт Бабкіна Руслана Петровича на підприємства Туреччини з метою навчання прийомам роботи з обладнанням для ХТС процесів. Також, для ознайомлення з передовими технологіями ливарного виробництва, були організовані візити на промислові підприємства м. Конья (Туреччина).

Підвищення кваліфікації проходило під наставництвом турецького виробника обладнання – компанії Tes-San.

У ході візиту, Бабкін Руслан мав можливість ознайомитися з технологічним обладнанням підприємств, системою організації виробництва, поспілкуватися з керівництвом та менеджерами компаній, що виготовляють виливки. Нижче наведені підприємства, на базі яких відбувалося підвищення кваліфікації.

Tes-san. Компанія заснована 1994 року інженером-механіком Галіпом Яраром з метою виробництва обладнання для промислового опалення. На сьогодні підприємство проектує та виробляє обладнання для систем фільтрації, рециркуляції, обладнання для холодно-твердіючих систем, піщано-глинистих сумішей.

Головне завдання продуктів компанії бути найбільш ефективними, якісними, екологічно чистими та технологічними. Tes-san надає послуги під ключ для вирішення поточних проблем промислових підприємств. Компанія має систему управління якістю ISO 9001-2008, сертифікати TSE, TSEK та CE.

На даний час в компанії працює 25 осіб. У зв’язку з великою кількістю замовлень, у 2022 році планується розширення штату співробітників та переїзд на нові збільшені виробничі площі.

За останні 5 років активної роботи по виробництву обладнання для ХТС, підприємство Tes-san накопичило значний референс-лист – понад 50 успішних проектів.

Висока кваліфікація інженерів Tes-san підтверджується створенням власної лінійки насосів для зв’язуючих та каталізаторів, які застосовуються у шнекових змішувачах безперервної дії. Дані насоси відрізняються від насосів Tuthill, які використовуються в комплектації європейських виробників ХТС обладнання (наприклад, Omega Sinto) збільшеним терміном експлуатації.

Головними особливостями обладнання Tes-san для ХТС є надійність, якість, простота застосування та обслуговування.

В даний час виробництво виконує замовлення для підприємства “ПРОМЛІТ” (Росія, Чебоксари). До складу цього замовлення входять: формувальна лінія типу Fast Loop з дворукавним змішувачем 50т/год, максимальний розмір кома 3100х2000х1000, кантувач, лінія фарбування та складання форм, система вибивання та механічної регенерації суміші продуктивністю 25т/год.

Motus. Компанія заснована в 2003 році та спеціалізується на виготовленні колінчастих валів для різних видів техніки (BMW, Mersedes, Range Rover та ін.), а також виготовляє зуби ковшів екскаваторів. Каталог продукції налічує близько 1500 позицій. Підприємство має повний замкнутий цикл виробництва від виливки до упаковки готового виробу із сертифікатом якості. 95% продукції виробляється для постачання експорту в 55 країн світу.

Ливарний цех виготовляє близько 400т/міс. продукції лиття з режимом роботи у 3 зміни. Брак лиття та механічної обробки складає близько 3% і в основному пов’язаний з великим завантаженням виробництва. Наприклад: температура суміші, яка надходить із системи регенерації в змішувач, у пікові моменти може досягати 35°C.

Для виготовлення форм застосовуються холодно-твердіючі суміші по альфа-сет процесу, обладнання – вертикальна формувальна безопочкова лінія, шнековий змішувач виробництва Tes-san (10т/год).

Для виготовлення стрижнів застосовується холодно-твердіюча суміш по Resol-CO2 процесу, обладнання – шнековий змішувач виробництва Tes-san (3т/год) з вузлом введення добавки оксида заліза.

Усі ділянки обладнані вентиляцією із фільтрами виробництва Tes-san.

Високий рівень технологічної дисципліни у ливарному цеху пов’язаний із підготовкою кадрів. При прийомі на роботу, кожен працівник проходить навчання терміном 1-3 місяці, в залежності від спеціальності та рівня кваліфікації. На цей період за кожним робітником закріплюється інженер, який виконує наставництво. Тільки після проходження навчання, працівник допускається до самостійної роботи.

Після ознайомлення з виробництвом, можна бути впевненим у якості та надійності колінчастих валів компанії Motus на Ваших автомобілях.

Morçelik A.Ş. Компанія заснована у 1985 році, займається виробництвом продукції для важкого машинобудування, промислового обладнання, суднобудування, будівництва, а також товари народного вжитку. 90% продукції виготовляється на внутрішньому ринку Туреччини.

Ливарний цех виробляє близько 3000т/рік виливків із сірого чавуну, чавуну з кулястим графітом та високоміцного чавуну. У ливарному цеху працюють 25 робітників на 1 зміну.

Формоутворювальне обладнання ливарного комплексу складається з:

 • формувальної безопочної лінії Disamatic, продуктивністю 300ф/год, розмір кома 535х650х150-350;
 • шнековий дворукавний змішувач для ХТС альфа-сет процесу виробництва Tes-san, продуктивність 10т/година.

Стрижневе обладнання – 2 стрижневі автомати, виготовлення стрижнів по cold-box-amin процесу.

Якісний метал забезпечують 2-х тигельна індукційна піч, продуктивність 3т/год.

Kagan Dokum. Засноване в 1988 році, одне з найбільших підприємств Туреччини, яке спеціалізується на алюмінієвому литті. Компанія виготовляє високоякісну продукцію методом лиття під низьким тиском, лиття під високим тиском, лиття в кокіль зі сплавів алюмінію, цинку та міді. Продукція різного призначення поставляється у 12 країн світу. Близько 50% замовлень займає експорт.

Виробництво максимально роботизоване для мінімізації впливу людини на процес лиття, встановлено автоматизовані ливарні машини. Після отримання замовлення виконується проектування оснастки. Підприємство має сучасний парк обладнання для виготовлення оснастки. Далі проводиться моделювання процесу заливки та затвердіння виливки. Після виготовлення дослідного зразка виконується вимірювання розмірів і лише після цього виконується виготовлення промислової партії.

Підбиваючи підсумки відвідування ливарних виробництв Туреччини, можна виділити основні фактори:

 • високий рівень організації виробництва, в цехах чітко побудований технологічний ланцюжок, всі операції йдуть послідовно, технологічні потоки не перетинаються;
 • всі цеха обладнані припливно-витяжною вентиляцією з фільтрами;
 • широко використовуються технології ХТС, як у виробництві форм, так і при виробництві стрижнів. Навіть у разі виготовлення форм ПГС, стрижні використовуються з ХТС.
 • співвідношення застосування no-bake процесів складає: 70% – альфа-сет, 30% – фуран процес;
 • ливарні виробництва оснащені сучасним формувальним, плавильним, обробним та іншим обладнанням;
 • існує державна підтримка підприємств Kosgeb, створені різноманітні програми для підтримки бізнесу та підприємництва.

Компанія Укрфаворіт дякує керівництву Tes-san в особі директора Ясіна Ярара за надану можливість та організацію візиту. Окрема подяка менеджеру із зовнішньоекономічної діяльності Tes-san Батиру Чарієву.

Крім того, Укрфаворіт висловлює подяку за теплий прийом та надану інформацію компаніям:

 • Motus – в особі директора виробництва Mesut Caman
 • Morçelik A.Ş. – в особі директора Mehmet Özdemir
 • Kagan Dokum – в особі директора Ali Semiz

 

Бабкін Р.П.

Начальник технічного відділу «Укрфаворіт»

54321
(1 vote. Average 5 of 5)