Види та склад формувальних сумішей
Березень 12, 2024Використання формувальної суміші для бронзи у виробництві
Березень 29, 2024Нещодавно наша команда провела опитування серед клієнтів, ціль якого полягала у визначенні особливостей роботи ливарних підприємств у 2023 році. Метою даного дослідження являється визначення труднощів та проблемних місць як у процесі виробництва виливків, так і в організаційних моментах.
Програма розвитку української економіки від ЄС Ukraine Facility
Зараз наша команда активно займається питаннями щодо розвитку сектору гірничо-металургійного комплексу (Зелена металургія), тож зібрана інформація від клієнтів буде враховуватися при розробці нових проектів спільно з владою та представниками бізнесу.
З 2023 року засновниця компанії «Укрфаворіт» Олена Ісаєва являється членкинею міжвідомчої групи, яку створив уряд для втілення програми ЄС Ukraine Facility.
Ukraine Facility – це програма відновлення України, яку запропонував Європейський Союз. Для її реалізації передбачається фінансування у розмірі 50 млрд. євро протягом 4 років (2024-2027рр). Для запуску програми Ukraine Facility уряд має підготувати план відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також деталізувати реформи та інвестиції, які необхідно буде здійснити в рамках процесу вступу до ЄС. Джерело інформації
За повідомлення виконавчого віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, за програмою Ukraine Facility Україна отримає перший транш у розмірі €4,5млрд у березні 2024 р., і другий у розмірі €1,5 млрд. у квітні 2024 р. Джерело інформації
ТОП-3 проблеми ливарних підприємств
За результатами опитування представників ливарної галузі, у 2023 році підприємства мали декілька проблем, які мали безпосередньо вплинули на прибутковість виробничої діяльності.
Рис. №1 – Результати опитування «Найбільша проблема ливарного виробництва у 2023 р.»
1. Нестача кадрів.
За останні 2 роки, проблемою не лише ливарних, а й більшості підприємств України, являється нестача кваліфікованих кадрів. У більшості випадків нестача у працівниках виникла через мобілізацію, також певний відсоток скорочення кадрів обумовлений еміграцією українців за кордон або переїзд у більш безпечні населені пункти країни. За результатами опитування, на 53% підприємств відбулося скорочення співробітників через мобілізаційні заходи.
На ливарних підприємствах найбільш вразливою ділянкою, де гостро відчувається нестача кадрів, являється виробнича ланка. За 2022-2023 рік звернення до технічних спеціалістів «Укрфаворіт» збільшилось на 15-20% у зв’язку з відсутністю технологів на виробництві. Щоб вчасно забезпечити обслуговування наших клієнтів, нам довелося трохи модернізувати надання сервісу та освоїти онлайн консультування. Але, у випадку звернень із серйозними проблеми щодо технології лиття або роботою обладнання, наші технічні спеціалісти обов’язково здійснюють виїзд на виробництво, щоб провести технологічний аудит.
2. Ускладнена логістика.
До важливих проблем також слід віднести логістику, особливо за межами країни. Раніше ми вже писали про блокування українсько-польських кордонів та страйк далекобійників. З подробицями щодо ситуації на кордоні можна ознайомитися за посиланням
Наразі, блокування кордону з Україною спричинене страйком польських фермерів. Вони вимагають обмеження імпорту сільськогосподарської продукції з України та виходу Польщі із так званої “зеленої” угоди ЄС. За поточною інформацією, в черзі на українсько-польському кордоні на шести пунктах пропуску в черзі стоять близько 2 300 вантажних транспортних засобів. Джерело інформації:
Також ми спостерігаємо труднощі з вантажними перевезеннями всередині країни. Така ситуація є наслідком мобілізаційних заходів та еміграції населення. Про великі затримки з поставками повідомляють 27% опитуваних.
Щоб мінімізувати ризики та здійснювати поставку матеріалів вчасно, наша команда займається плануванням. Детальніше про це ми розповідали у статті
3. Відсутність замовлень.
Через складну ситуацію та воєнні дії в Україні, ливарні підприємства зіткнулися зі скорочення замовлень, або навіть їх відсутністю. Про це повідомили 20% опитуваних. Українські виробники мали багато замовлень з різних країн світу. Але зараз, деякі іноземні замовники бояться ризикувати і вкладати свої кошти у виробництво продукції у нашій країні. Також скорочення замовлень обумовлено складнощами з доставкою, зокрема у відсутності авіа сполучень. Експорт продукції наразі вимагає більше зусиль і довший час доставки. Не кожен замовник має змогу чекати і намагається не допускати простоїв через очікування продукції з України.
Також скорочення замовлень обумовлене зупинкою підприємств-замовників через воєнні дії.
Підсумки
Не дивлячись на вищезазначені труднощі, ливарна галузь має перспективи на майбутнє. Є донори, які зацікавлені у вливанні інвестицій на розвиток нашої країни. Держава також впроваджує програми для підтримки та започаткування нового бізнесу. Про це ми розповімо у наступній статті, де поділимося результатами роботи ливарних підприємств за 2023 рік.
Актуальні новини зі світу металургії та бізнесу у наших соцмережах! Підписуйтесь та будьте в курсі!
Пресс-служба
ТОВ «Укрфаворіт»