ЕКСКУРСІЇ В УКРФАВОРІТ
Червень 17, 2021Укрфаворіт відвідав PriAzov Lady Forum
Червень 30, 2021Пандемія, викликана Covid-19 у 2020 р., призупинила потужності багатьох промислових виробництв. Тож, не дивно, що у 2021 р. підприємства запрацювали з подвійною силою, намагаючись поповнити прогалини, спричинені простоєм.
Початок 2021 року шокував усіх підвищенням цін на сировину, енергоносії, контейнерні перевезення та інші матеріали, при чому не тільки в Україні, але й в усьому світі (Рис №1. Діаграма Співвідношення рівня зростання цін на промислове виробництво).
Вражаючим стало здороження контейнерних перевезень аж на 400%! Через нові спалахи коронавірусу на півдні Китаю було призупинено обслуговування вантажів через скорочення персоналу. Зараз спостерігаються великі затори в портах Янтянь, Шекоу и Наньша. В результаті цього 116 суден були направлені в інші порти. Прогнозується, що затори триватимуть до кінця червня.
У зв’язку із затримками поставок з Китаю, збільшився попит на сировину європейського виробництва. Постачальники, користуючись ситуацією, значно підвищили ціни.
Наша компанія також відчуває кризу, лише за останні чотири місяці ціни на ливарні матеріали збільшились на 38%! Перше подорожчання відбулося у січні 2021р. на 20%, далі у квітні 2021р. – на 18%.
Прогнози на майбутнє будуть невтішними: через різкий дефіцит сировини для хімічної промисловості, ми очікуємо наступне подорожчання у липні 2021р., ще на 20%.
Аналітики прогнозують, що у майбутньому на нас чекає і підвищення цін на деякі метали (Таблиця 1). Найбільший скачок очікується у 2021 році, далі ціни підуть на спад.
Сталеве виробництво завжди було актуальним і являється основою світового прогресу. За останні роки ми спостерігаємо значне зростання виробництва сталі, і, у майбутньому, попит буде збільшуватися. (Рис №2. Графік зростання сталевого виробництва). Будівельній сектор являється найбільшим споживачем сталевих виробів на нього припадає 50% усього виробництва.
Рекомендації, як підготуватися до кризи та зменшити її наслідки:
- Розробити серію заходів для підвищення продуктивності виробництва та збільшення обсягів готової продукції, не знижуючи її якість.
- Попередити партнерів про підвищення цін на готову продукцію, обґрунтовуючи причини подорожчання.
- Відверто обговорити з постачальниками можливі акції та знижки, шляхом закупівлі більшого об’єму або підписанням довгострокової специфікації.
- Розробити шляхи зниження собівартості продукції, не змінюючи властивостей готової продукції.
- Сформувати на складах резерви сировини та матеріалів, що допоможе зафіксувати оптимальні ціни та забезпечувати безперебійні поставки, в той час як ваші конкуренти будуть пропонувати продукцію по цінам значно вище.
- Підвищувати кваліфікацію персоналу, адже ефективні робітники можуть підвищити продуктивність виробництва в декілька разів.
Жодне підприємство в світі не застраховане від кризи. Але її наслідки можна полегшити шляхом розробки довгострокового плану розвитку виробництва, враховуючи всі можливі коливання та непередбачувані ситуації.
Власниця ТОВ «Укрфаворіт» Олена Ісаєва