Формувальна суміш для лиття чавуну
Березень 15, 2021Використання формувальної суміші для бронзи у виробництві
Березень 15, 2021Кокілем називається роз’ємна форма, призначена для багаторазового використання. Назва має французьке коріння і перекладається як оболонка або шкаралупа. Технологія лиття в кокіль алюмінію та інших металів уже не одне десятиліття відома людині і широко застосовується у всіх галузях промисловості. Вона належить до стандартних методів виготовлення складних виливків для автомобільної та інших видів промисловості. Такий спосіб – перевірена технологія масового виробництва високоточних деталей за допомогою автоматизованих процесів лиття.
Особливості лиття алюмінію в кокіль
Ця технологія перш за все дозволяє використовувати одну й ту ж форму багато разів (до декількох сотень). Ця риса є важливою відмінністю від лиття алюмінію в ХТС, яке передбачає приготування формувальної суміші і виготовлення з неї одноразової форми. Роз’ємні напівформи забезпечують оптимальне відведення тепла від охолоджуючого розплаву. При цьому час виготовлення виливків істотно скорочується. Це дозволяє отримувати деталі з високою якістю поверхні і заданими механічними властивостями, які можна коригувати в процесі додаткової термообробки.
Процес лиття в кокіль вимагає попередньої підготовки, яка полягає в очищенні напівформ від залишків допоміжних покриттів та інших забруднень. Крім цього перевіряється міцність кріплення всіх рухомих деталей, а також запірного механізму. Після повної перевірки кокілю, на його поверхню наносять антипригарні та інші захисні покриття і тільки тоді приступають до безпосередньої заливки металу.
При використанні даної технології можливе як примусове охолодження виливків з метою підвищення продуктивності, так і забезпечення необхідного часу витримки деталей при високій температурі за рахунок нанесення облицювальних покриттів на форму для зниження тепловіддачі. Регулювання часу охолодження залежить від товщини шару і використовуваних матеріалів.
Звичайно ж, зазначений процес має свої переваги і недоліки. До плюсів варто віднести можливість багаторазового використання форм, високу якість виробів як з точки зору шорсткості, так і дотримання геометричних розмірів. Разом з тим, за рахунок простоти автоматизації, лиття алюмінієвих сплавів в кокіль дозволяє відмовитися від багатьох операцій по обробці виливків. Завдяки цьому вдається знизити собівартість продукції і підвищити продуктивність технологічного процесу.
До недоліків лиття алюмінію в металеву форму відноситься досить висока ціна оснащення. При цьому більш складні виливки вимагають і великих трудових витрат, що теж позначається на собівартості продукції. Крім того, навіть багаторазові форми рано чи пізно зношуються та потребують заміни, а це вимагає додаткових витрат.
Універсальність технології Даний метод лиття широко застосовується у всіх галузях ливарної промисловості, починаючи від виготовлення деталей для автомобілів і закінчуючи авіабудівництвом. Кокільне лиття використовують при роботі з різними видами металів, проте на першому місці за поширеністю стоїть алюміній і його сплави.