Збагачення культурної дипломатії: Олена Ісаєва надихає учасників бізнес-форуму Eurowoman-2024 у Парижі
квітень 19, 2024ЗАПРОШУЄМО НА МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ-2024
Травень 9, 2024До основних вимог, що висуваються до формувальних сумішей для лиття алюмінію, належать жароміцність і механічна міцність. Найбільшу увагу до правильності складу формувальної маси необхідно приділяти при виготовленні великих виливків. Щоб збільшити рівень стійкості до температурних і хімічних впливів форми піддаються сушінню. Ця технологічна операція збільшує час технологічного процесу, через що найбільшого поширення набули суміші, що швидко тверднуть.
Найпоширеніші склади
Технологічний процес широко використовує формувальний матеріал на основі рідкого скла. Такі форми добре витримують високі температури і застосовуються при виготовленні великих виливків.
Хромомагнезитові суміші з основою з рідкого скла мають дещо меншу податливість, ніж аналогічні суміші з основою з технічного лінгосульфанату. Недоліком такого продукту є низький ступінь газопроникності, через що товщина облицювального шару не може перевищувати 15 міліметрів. При приготуванні формувальної суміші для лиття алюмінію використовується перероблена хромомагнезитна цегла, в якій міститься Сr2O3 в межах 15-20% і не менше 42% оксиду магнію.
Не менш популярні склади на основі хромистого залізняку. У складі такої суміші має міститися не більше 40% дрібнофракційного залізняку, а щоб збільшити міцність форми, в деяких випадках додають до 3% технічного лінгосульфанату.
Іноді, склад може містити цирконовий пісок. Застосування таких матеріалів дає змогу отримувати виливки з високими показниками чистоти поверхні. Однак через високу вартість матеріалів їх використання рентабельне тільки у виняткових випадках.
Дуже широко застосовується піщано-глиниста суміш на основі рідкого скла. Використання таких матеріалів істотно знижує тривалість технологічного процесу, збільшує продуктивність і якість виробів. Однак, існують труднощі з використанням регенерату.
Виготовлення виливків з алюмінію при ХТС литті вимагає забезпечення чистоти поверхні. Вимоги до вогнетривкості дещо занижені, порівняно з литтям із чорних металів. Часто, до складу входить дрібнодисперсний пісок. Також, маса може містити невелику частину відпрацьованих елементів. Для захисту від пригару застосовується мазут та інші схожі матеріали, або спеціалізовані протипригарні покриття.
Особливості алюмінієвого лиття
Під час контролю якості виливків необхідно приділяти особливу увагу стабілізації складу формувальної маси, оскільки вона безпосередньо впливає на якість виробів і, як наслідок, кількість браку. Приготування формувальних сумішей для лиття алюмінію відбувається на спеціальному ливарному обладнанні. Наприклад, змішувачі піску дозволяють істотно підвищити продуктивність технологічного процесу, не підвищуючи собівартість.
За консультацією щодо застосування ХТС та з інших питань пов’язаних з ливарним виробництвом – звертайтеся до команди Укрфаворіт, з радістю вам допоможемо!
E-mail: info@ukrfavorit.com.ua
Телефонуйте:
0800 33 92 85 (безкоштовно)