З Днем народження, майстер вогню та металу!
Листопад 20, 2024Графік роботи ТОВ “Укрфаворіт” у святковий період
Грудень 11, 2024Забезпечення енергетичної безпеки України на тлі війни є однією з гострих проблем і викликом для держави. За ці часи ми пережили багато найгостріших періодів з кілька добовими відключеннями електрики, опалення, зупинками виробництв внаслідок ворожих ракетних ударів. Внаслідок постійних атак було пошкоджено більше 700 об’єктів енергетичної інфраструктури, 65% ресурсів генерації та передачі енергії вже відновлено, тяжка праця по відновленню решти і досі триває.
В минулому році промислові підприємства виявилися не готовими до повного відключення електрики, зв’язку та інтернету.
Цієї зими час відключення електроенергії може бути тривалішим аніж минулоріч. Зокрема, такі прогнози дає співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Він говорить, що минула зима була теплою і таким чином допомогла нашій енергосистемі.
«Якщо зима буде як зима, тоді відключення будуть довші. Тобто, якщо ми раніше бачили графіки 4/4, 6/6, то я думаю, тут графіки можуть бути такі, що, наприклад, 10 годин не буде електроенергії, 5 годин буде електроенергія», – прогнозує Корольчук.
Кудрицький, глава правління «Укренерго», в свою чергу, сказав, що він не може гарантувати чи будуть блекаути та відключення.
Завдяки допомозі партнерів по відновленню енергооб’єктів, постійному нарощуванню потенціалу ППО, можна сподіватись на зменшення наслідків обстрілів та бомбардувань для інфраструктури. Проте, загроза звісно триває, інтенсивність ударів залишається високою, і готуватися до можливих наслідків слід серйозно і вже зараз.
Компанія «Укрфаворіт» рекомендує починати готуватися до тяжкої зими вже зараз. Підготовка ливарного підприємства до блекауту та можливого відключення електроенергії є важливим завданням для забезпечення безперебійної роботи.
Пропонуємо вам наступні кроки, які допоможуть вам підготуватися до будь-якого сценарію:
1. Забезпечте резервне живлення:
-
Розгляньте встановлення дизельного генератора для забезпечення електропостачання у разі відключення.
-
Зберігайте достатню кількість пального для генератора, щоб він працював протягом тривалого періоду.
-
Розгляньте встановлення генераторів, які можуть працювати довгий термін без живлення.
Але, на жаль, ливарне виробництво дуже енергоємне й ніякими генераторами/акумуляторами не вийде підтримувати виробництво у випадку Blackout та навіть у випадках тимчасового відключення постачання електроенергії.
Головна мета подібних заходів полягає у тому, щоб у випадку відключення електропостачання, коректно зупинити обладнання та не допустити виходу його зі строю, а у випадку Blackout, задіяти консервацію деяких вразливих вузлів та агрегатів.
2. Запаси електропостачання:
-
Аналіз ситуації на власному підприємстві, виявлення критичних з точки зору енергозабезпечення об’єктів чи ділянок.
-
Підрахунок кількості енергоресурсів на сезон опалення.
-
Диверсифікація ресурсів та джерел генерації (газ, твердопаливні котли, бензинові або дизель-генератори, з урахуванням аварійних та замінних джерел; запаси дров, пілет чи брикетів, палива).
-
Убезпечення обладнання, залежного від електроенергії або опалення (аварійне живлення для безпечної експлуатації обладнання).
-
Зробити план по економії та зменшенню споживання електроенергії (перегляд робочих планів, робочих змін, за можливості максимальне використання обладнання у відведені часи та ліміти).
-
Зробити планові ремонти наявних генеруючих потужносте підприємства.
-
Використання при можливості відновлювальних джерел енергії (сонячна та вітрова генерація для освітлення, підігріву води, побутових потреб).
3. Запаси сировини:
-
Завчасно закупіть достатню кількість сировини для продовження виробництва без перерв або збільшення обсягів, коли почне працювати підприємства у повному обсязі
-
Зберігати сировину, в хімічному складі якої є водяні сполучення, за температурою вище +5 С°!
-
Ізолювати контейнери з хімікатами.
4. Виробництво:
-
Зробить прогноз виробництва на період листопад 2023 – січень 2024рр. на основі плану виробництва, майбутніх тендерів та заказів.
-
Зробить збільшений план виробництва у листопаді 2023р. для додаткового виробництва на склад готових виробів для забезпечення клієнтів у випадку термінової зупинки заводу.
-
План термінової консервації заводу у випадку
-
Якщо на виробництві є електропечі треба завжди мати резервне живлення для водяних насосів, мати підключення до міського водопостачання, щоб у разі відключення енергії був доступ до води, мати басейн, цистерну або контейнери з водою, яку можна використовувати для охолодження.
Підготуйте перелік посад, які будуть працювати вдома на віддаленому доступі (наприклад відділ продажів для постачання готових відливок, бухгалтерія для контролю банку). Рекомендуємо до листопаду підготувати декілька робочих місць працівників, які будуть працювати вдома на віддаленому доступі. Роздрукуйте всі документи, які можуть знадобиться у час Blackout.
5. Запаси теплопостачання:
-
Встановіть систему теплопостачання (опалення), яка працюватиме навіть при відключенні електроенергії.
6. Запаси фінансових коштів:
-
Починаючи з вересня рекомендуємо робити кожного місяця резерв коштів для роботи підприємства
-
Для забезпечення виробництва у листопаді додаткової продукції на склад треба знайти додатковий ресурс коштів (кредитування, інвестиції, гранти, зворотна фінансова допомога, передплата від клієнтів, зменшення періоду відтермінування платежу).
7. Безпека працівників:
-
Забезпечте працівників необхідними засобами захисту від холоду та готовність приміщень до тимчасового перебування працівників.
8. Збереження даних:
-
Регулярно робіть резервне копіювання даних і зберігайте їх на внутрішньому сервері, щоб мати доступ до необхідної інформації без інтернету.
-
Завжди мати копію даних десь , крім ливарного виробництва, оновлювати щодня-наприклад зберігати інформацію на портативний диск, і щоб відповідальна особа зберігала диск окремо у спеціальному місці, крім роботи.
9. Комунікація:
-
Встановіть систему радіозв’язку для забезпечення зв’язку між різними відділами підприємства та зовнішніми органами без інтернету.
10. План евакуації:
- Розробіть план евакуації, який включає у себе шляхи виходу та безпечні місця для працівників у разі надзвичайних ситуацій.
11. Штат готовності:
-
Створіть групу готовності, яка буде відповідати за виконання всіх вищенаведених заходів та взаємодію з місцевими енергетичними службами.
12. Постійне оновлення:
-
Регулярно оновлюйте та перевіряйте всі заходи готовності, щоб вони були актуальними та ефективними.
Ці заходи допоможуть вашому ливарному підприємству підготуватися до Blackout та можливого відключення електроенергії в зимовий період та забезпечити безперебійну роботу в умовах обмеженого доступу до ресурсів.
Уряд України затвердив одним з напрямків відбудови країни відновлення та розробку сучасної енергетики. Перш за все, це проекти зеленої енергетики, проекти по зменшенню шкідливих викидів, децентралізація генеруючих структур, диверсифікація джерел імпорту, синхронізація з європейськими енергомережами та інші. Використання коштів міжнародних донорів та кредиторів розпочинається вже зараз.
Тому, одним із пріоритетних напрямків для керівництва промислових підприємств, є розробка нових проектів для отримання грантових програм для бізнесу по енергозбереженню та Зеленої металургії.
Для приєднання до робочої групи щодо реформування промислової галузі та з інших питань, звертайтеся:
Посилання на соцмережі, приєднуйтесь!
Засновниця ТОВ «Укрфаворіт»
Ісаєва Олена В’ячеславівна
Тел/Telegram +38(050)628-83-14
E-mail: director@ukrfavorit.com.ua
Директор ТОВ «Укрфаворіт»
Бурдін Денис Михайлович
Тел/Telegram +38 (097) 969-04-83
E-mail: denis@ukrfavorit.com.ua
Раді бути корисними!
Телефонуйте: +30800339285 (безкоштовно)
E-mail: info@ukrfavorit.com.ua
Матеріали для публікації підготувала
Засновниця ТОВ “Укрфаворіт”