ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ЛИВАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Березень 15, 2024ЧИ Є МАЙБУТНЄ У ЛИВАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ?
квітень 2, 2024Як при виробництві виливків зі сталі або алюмінію, до формувальних сумішей для лиття бронзи встановлені вимоги щодо стійкості до високих температур і міцності. Особливо важливо їх враховувати при виготовленні великих виливків. Тому, для підвищення стійкості до термохімічних впливів, форми просушують, що також збільшує і їхню механічну міцність. Однак, ця операція істотно збільшує тривалість технологічного циклу, через що все частіше застосовують суміші, які швидко тверднуть.
Типові склади формувальної суміші для лиття бронзи
При виготовленні виливків з бронзи широкого застосування набули матеріали на основі рідкого скла. Форми з таких сумішей застосовуються як для дрібних, так і для великих виробів, і здатні витримувати значні температури.
Широко застосовуються суміші на основі технічного лінгосульфанату. Незважаючи на їхнє велике поширення, дедалі частіше використовуються хромомагнезитові маси на основі рідкого скла, завдяки трохи меншій податливості. До їхнього складу входить попередньо перероблена хромомагнезитова цегла. Однак, до недоліків варто віднести низький показник газопроникності, що позначається на товщині облицювального шару.
Нерідко до складу формувальної суміші для лиття бронзи може входити хромистий залізняк. Такі склади містять до сорока відсотків дрібної фракції, а для збільшення міцності допускається додавання не більше 3% лінгосульфанату.
Піщано-глинисті суміші з основою з рідкого скла також широко застосовуються в бронзовому литті. Така формувальна суміш для бронзи дає змогу значно знизити тривалість техпроцесу, підвищує продуктивність і зменшує кількість браку. При цьому використання регенерованих матеріалів ускладнене.
У виняткових випадках застосовуються цирконові суміші. Як і у випадку з алюмінієвим литтям, вони дають змогу отримувати виливки високої якості, та через дорожнечу матеріалів не знайшли широкого застосування.
Проте, при виготовленні виробів з кольорових металів, необхідно домагатися високих показників чистоти поверхні. Для цих цілей застосовується склад на основі дрібнодисперсного піску. До нього може входити і невеликий відсоток регенерованих матеріалів. Крім цього застосовуються спеціальні протипригарні покриття або матеріали на основі мазуту і подібні.
Вплив формувального складу на якість виробів
Для того, щоб забезпечити високу якість виливків, необхідно постійно контролювати склад формувальної маси. Це здійснюється шляхом проведення лабораторних досліджень і внесення необхідних коректив. Стабілізація складу зменшує кількість браку та підтримує якість продукції на необхідному рівні.
За консультацією щодо застосування ХТС та з інших питань пов’язаних з ливарним виробництвом – звертайтеся до команди Укрфаворіт, з радістю вам допоможемо!
E-mail: info@ukrfavorit.com.ua
Телефонуйте: 0800 33 92 85 (безкоштовно)