ПЛАНУВАННЯ В ЛИВАРНІЙ ГАЛУЗІ – КЛЮЧ ДО УСПІХУ
Березень 5, 2024ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ЛИВАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Березень 15, 2024Основні вимоги, яким повинні відповідати формувальні суміші – це міцність і стійкість до високих температур. Особливо важливо правильно підібрати компоненти формувальної маси під час виготовлення великих виливків. Для підвищення показників міцності і стійкості до термохімічного впливу, форми відправляють на сушку. При цьому, збільшується час технологічної операції, через що великого поширення набули швидкотвердіючі склади.
Лиття сталі
У технологічному процесі лиття сталі широко використовуються суміші на основі рідкого скла. Вони відмінно витримують високі температури і використовуються при виробництві форм для великих виробів зі сталі.
Хромомагнезитові суміші на основі рідкого скла характеризуються трохи меншою податливістю, ніж їхні аналоги на основі технічного лігносульфонату (ЛСТ). До недоліків цього продукту можна віднести низький показник газопроникності, через що облицювальний шар не може бути більше 15 мм завтовшки. Склад виготовляють із переробленої хромомагнезитової цегли з вмістом 15 – 20% Сr2O3 і не нижче 42% MgO.
Для виготовлення форм виливків з масою до 160 тон, застосовують речовини на основі хромистого залізняку. Типовий склад формувальної суміші для лиття має містити не більше 40% дрібної фракції залізняку, а для збільшення міцності іноді додається до 3% ЛСТ. Товщина облицювального шару може досягати 150 мм.
У разі необхідності виготовлення виливків з високою чистотою поверхні застосовуються цирконієві суміші. Однак, через високу вартість піску застосовуються у виняткових випадках.
Для виробництва виливків невеликої маси широкого застосування набули піщано-глинисті суміші на основі рідкого скла. Їх застосування дає змогу значно скоротити тривалість технологічного циклу, підвищуючи продуктивність і якість виливків. Однак при цьому споживання свіжих матеріалів дещо збільшується.
Лиття чавуну
При виготовленні чавунних виливків широко поширені форми з єдиної суміші. Вона виготовляється з відпрацьованої суміші з добавками свіжого кварцового піску і вогнестійкої глини. При заміні глини на бентоніт, вдається підвищити якість виливків. Для підвищення міцності додається кам’яновугільний пил, ЛСТ та інші матеріали. З їхньою допомогою підвищуються і протипригарні показники.
Лиття бронзи
Під час виготовлення виливків зі сплавів міді, зокрема і бронзи, використовують кристобаліто-гіпсові форми. Для виготовлення форм застосовують компоненти з високим хімічним очищенням. Такі матеріали істотно полегшують процес формування, вилучення та очищення виливків. Однак є і недолік – гіпс, що входить до складу, розкладається при відносно низькій температурі 650 градусів.
Склад формувальної суміші для лиття алюмінію
Для виготовлення виливків з кольорових металів необхідно, щоб забезпечувалася чистота поверхні виробів. До вогнетривкості застосовуються більш м’які вимоги через порівняно низькі робочі температури. Для цього застосовуються формувальні маси на основі дрібнозернистого піску. Склад формувальної суміші для лиття алюмінію може містити невелику кількість відпрацьованих матеріалів. Як протипригарне покриття використовується мазут.
Стабілізація складу формувальної суміші
Оптимізація є важливим елементом під час контролю якості виливків. У разі нестабільності властивостей формувальної маси знижується якість виливків, збільшується відсоток браку. Для досягнення оптимальної якості використовуються лабораторні дослідження, на підставі яких коригується склад.
Спеціальне ливарне обладнання
Для приготування формувальної маси застосовується таке ливарне обладнання, як змішувачі піску, що дають змогу підвищити продуктивність ХТС лиття. Завдяки енергоефективному обладнанню, істотно підвищується якість формувальних матеріалів, без значного збільшення собівартості продукції. До цього обладнання належать і маніпулятори для транспортування та складання форм.
За консультацією щодо застосування ХТС та з інших питань пов’язаних з ливарним виробництвом – звертайтеся до команди Укрфаворіт, з радістю вам допоможемо!
E-mail:
info@ukrfavorit.com.ua
Телефонуйте:
0800 33 92 85 (безкоштовно)