Використання формувальної суміші для бронзи у виробництві
Березень 29, 2024Збагачення культурної дипломатії: Олена Ісаєва надихає учасників бізнес-форуму Eurowoman-2024 у Парижі
квітень 19, 2024Ливарна промисловість у 2024 р. продовжує стикатися з низкою викликів попереднього року, таких як: нестача кваліфікованої робочої сили, логістика, митні питання. Про них ми детально розповідали у попередній статті.
Наша компанія провела велике дослідження стосовно дійсної ситуації на ливарному ринку.
Очікується, що підприємствам все ж таки вдасться наростити об’єми виробництва у 2024 році, але темпи зростання будуть помірними і складуть 10-15% у порівнянні з попереднім роком. Зростання буде стимулюватися завдяки попиту на ливарні вироби з боку таких галузей, як автомобільна, авіаційна, будівельна та виробництво для потреб ВПК.
Особливості роботи ливарних підприємств
На питання про успішну подію за рік, усі 100% опитуваних відповіли що продовження роботи підприємства це і так успіх!
Рис. №1 Опитування представників ливарних підприємств щодо успішних подій у 2023р.
Враховуючи умови, в яких зараз доводиться працювати українському бізнесу, фокус уваги на показники ефективності роботи підприємства суттєво змінився. Наразі, першочерговою задачею ливарних виробництв стоїть забезпечення поточних потреб замовників, без виготовлення додаткової продукції для зберігання на потім. Зараз, майже ніхто з виробників не прагне до заповнення складу готовою продукцією. Більшість намагається працювати під замовлення, щоб не «заморожувати» активи, адже працюємо у дуже нестабільний час.
Найголовнішими інструментами для ефективної роботи у воєнних умовах, 39% опитуваних відзначили наявність попередніх замовлень на готову продукцію та планування.
Перспективи ливарної галузі
Деякі ливарні підприємства перелаштували свої потужності та навіть змінили напрямок діяльності, щоб забезпечити країну усіма необхідними ресурсами. Адже є великі виробники, які працювали на благо нашої країни, але зараз вони знаходяться на ТОТ. І ті підприємства, що функціонують на вільній Україні, роблять усе можливе щоб перекрити дефіцити. Про таку тенденцію говорять 56% опитуваних, і вони мають на меті розширювати виробництво.
Також, у зв’язку з активним питанням щодо Євроінтеграції України, 44% опитуваних вже взяли курс на експорт продукції українського виробництва на європейський ринок.
Рис. №2 Опитування представників ливарних підприємств щодо планів на 2024р.
На питання щодо скорочення напрямків виробництва та працівників, усі 100% опитуваних відповіли що навіть не розглядають такий сценарій подій.
Підсумки
У ливарної галузі України однозначно є всі шанси на успішне майбутнє. Але для цього життєво необхідно проводити зміни не лише в технології виробництва, а й змінювати підхід до підприємницької діяльності.
За останній рік, наша команда відвідала декілька масштабних виставок за металургійним напрямком як в Україні, так і за кордоном. Там ми мали змогу поспілкуватися з передовими виробниками ливарної та металургійної продукції. Більшість з них відзначили наступні інструменти, які допомогли підвищити прибутковість їх потужностей:
- автоматизація процесів та впровадження ШІ в організаційну діяльність підприємства;
- залучення інвестицій (гранти, державні програми);
- постійне навчання працівників та підвищення їх кваліфікації,
- відвідування спеціалізованих виставок, форумів та конференцій, для обміну досвідом та корисною інформацією.
Хочемо нагадати, що зовсім скоро пройде «Міжнародний промисловий форум», на базі якого буде проходити спеціалізована виставка «Укрлитво».
Наша команда буде присутня на форумі увесь період його проведення. Будемо раді зустрічі з кожним!
Детальніше про МПФ-2024 тут
Актуальні новини зі світу металургії та бізнесу у наших соцмережах!
Підписуйтесь та будьте в курсі!
Прес-служба
ТОВ «Укрфаворіт»